Jak przygotować łóżeczko niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się w jaki sposób bezpiecznie przygotować a jednocześnie ładnie udekorować łóżeczko dla dziecka. W łóżeczku bardzo często rodzice umieszczają poduszki, ale również inne przedmioty takie jak maskotki, smoczki oraz inne przedmioty. Jak wskazują specjaliści, zbyt duża liczba przedmiotów w łóżeczku dziecka może być dla niego niebezpieczna. Maskotki oraz ozdoby poduszek w łóżku dziecka jest w stanie zwiększyć ryzyko uduszenia się dziecka.

Z tego względu nie powinno się w łóżeczku dziecka umieszczać nadmiernej liczby poduszek, szczególnie po jego bokach. Zwiększenie bezpieczeństwa niemowlaka to wybór jedynie najbardziej potrzebnych przedmiotów, które znajdą się w łóżeczku. Do takich elementów można zaliczyć duży materac oraz prześcieradło, poduszki, kołdrę oraz pościel. Zrezygnowanie z dodatkowych ozdób w postaci maskotek to dobre rozwiązanie a estetyczny wygląd łóżeczka można zapewnić poprzez wybór wysokiej jakości pościeli.

Wielu rodziców decyduje się na boczne poduszki. Jeśli rodzic bardzo chce umieścić wiele poduszek w łóżeczku powinien przede wszystkim decydować się na najwyższej jakości produkty. Są one znacznie bardziej bezpieczne. Poduszki, jeśli będą umieszczane przy prętach łóżeczka powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Najlepszym rozwiązaniem jest przymocowanie takich poduszek do łóżeczka. Wiele poduszek posiada specjalne sznurki lub wstążki, które takie przymocowanie umożliwiają. Tasiemki czy sznurki przy poduszkach nie powinny być jednak zbyt długie. Najlepiej, jeśli nie przekraczają one dwudziestu centymetrów, gdyż w ten sposób zmniejsza się ryzyko urazów u dziecka lub jego uduszenia się. Poduszki powinny być również umieszczane tak by nie było między nimi odstępów.