Źródła ciepła w grzejnikach

Dobór właściwych grzejników wpływa przede wszystkim na komfort grzewczy. Z drugiej strony coraz więcej użytkowników mieszkań czy domów nie chce korzystać z mało estetycznych grzejników tradycyjnych czy kaloryferów. W takim przypadku można zdecydować się na grzejniki dekoracyjne. Pozwalają one na decydowanie się na różnorodne formy grzejników, czyli zarówno formy faliste, formy geometryczne. Można również wybierać wszystkie rodzaje kolorów z palety RAL, co pozwala łatwo na dopasowanie poszczególnych grzejników również do reszty wyposażenia danego pomieszczenia.

W grzejnikach mogą być również zastosowane różne rodzaje źródeł ciepła. Wpływają one na użyteczność danego grzejnika. Z jednej strony są grzejniki elektryczne, które dobrze sprawdzają się w tych domach, w których nie ma instalacji centralnego ogrzewania. Tego rodzaju grzejniki w przypadku zamontowania ich w pomieszczeniu, gdzie znajduje się centralne ogrzewanie mogą być wymieniane bez względu na porę roku. Podłączone do centralnego ogrzewania grzejniki można wymienić jedynie poza sezonem grzewczym. Drugim rodzajem pozyskiwania ciepła w grzejnikach może być połączenie zarówno elementów elektrycznych oraz wody.

Wszystkie grzejniki dekoracyjne / ozdobne mogą również występować w różnych konstrukcjach. Do najbardziej popularnych na rynku zdecydowanie należą grzejniki, w których została zastosowana konstrukcja płytowa. Tego rodzaju grzejniki mogą być montowane zarówno tradycyjnie, na ścianach a także mogą być one montowane przy podłodze. Innym rodzajem grzejników są grzejniki kolumnowe, które są podobne w konstrukcji do tradycyjnych kaloryferów z żeberkami. Są to rodzaje grzejników, które najłatwiej jest dopasować do nietypowych w kształcie pomieszczeń.